Dr. Rıza Kadılar ile Mentorluk Üzerine Workshop - İstanbul


AÇIKLAMA


Mentorluk deneyim aktarmak üzere kurulan bir öğrenme ortaklığı aynı zamanda bir liderlik modelidir. Etkili bir mentorluk için sadece deneyimli olmak yeterli olmamakta, gerek kişisel beceriler gerekse kullanılan yöntemler mentorluğun başarısında önemli rol oynamaktadır. Bu eğitimin amacı katılımcılara mentorluk üzerine temel kavramları, yetkinliklerini ve temel becerilerini kazandırmak ve aynı zamanda da mentorları konunun etik, pratik ve uygulama boyutunda mentorluk sürecine hazırlamaktır.

Mentorluk Eğitim Programımız TÜBİTAK Mentor Eğitim Sertifika Programları için EGESYS ve EMCC (European Mentoring and Coaching Council) – Türkiye işbirliği ile geliştirilmiş EMCC standartlarına uygun bir eğitim programıdır. Uzaktan eğitim videoları Demet UYAR,  Engür RUTKAY,  Müge SUNTUR, Özlem BALKAN,  Pınar ERSİN KOLLU ve  Dr. Rıza KADILAR'ın katkılarıyla hazırlanmıştır.

KİMLER KATILABİLİR?

Bu workshop'a katılmak için katılımcıların daha önce mentorluk eğitimi almış olmaları tavsiye edilir. Daha önce mentorluk eğitimi almamış olanlar Dr. Rıza Kadılar ile Etkili Mentorluk Sertifika Programı - İzmir eğitimimize kayıt olarak bu workshop'a katılım sağlayabilirler.

YÖNTEM

Workshop Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) 2018 – 2020 dönemi Dünya Başkanı Dr. Riza KADILAR tarafından gerçekleştirilecektir.

Workshop Tarihi: 30 Nisan 2019 İstanbul (9:30 - 16:30)

Eğitim yeri katılımcılara ayrıca bildirilecektir.
 
SÜRE

  1 gün

ÜCRET

Standart: 800 TL + %18 KDV (944 TL)
Kobimen Akademi mezunları: 400 TL + %18 KDV (472 TL)

* Kobimen Akademi mezunlarına %50 indirim uygulanmaktadır.


KAYIT

Sınırlı sayıda kontenjan vardır. Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Kayıt formunu doldurmak için tıklayınız.

SERTİFİKA

Eğitim sonrası mentorluk uygulaması yaparak portfolyo hazırlayan katılımcılar uluslararası geçerliliği olan EMCC Mentorluk Akreditasyonuna (Foundation level EMCC EIA) başvuru yapma hakkı elde edeceklerdir. Akreditasyon süreçleri Kobimen Akademi tarafından yürütülecektir. Uluslararası akreditasyon almak isteyen katılımcıların başvuru için ek olarak EMCC akreditasyon bedeli ödemeleri gerekmektedir.

DR. RIZA KADILAR

Dr. Riza KADILAR ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Stanford Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı ve Paris’de bulunan HEC’de MBA yaparak gerçekleştirmiş, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde doktora çalışmalarını yapmış, INSEAD bünyesinde “Strategic Bank Management” programınından mezun olmuştur. Türkiye, Fransa, İngiltere ve Hollanda’da üst düzey banka yöneticiliği yapan Dr. KADILAR halen bir uluslararası yatırım bankasının Türkiye kıdemli müdürü ve temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Mesleki kariyerinin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesinde ders vermekte, Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) Türkiye, English Speaking Union (ESU), China Institute Turkey (ÇİTAM) başkanlığını ve “Institut du Bosphore” (TÜSİAD) bilim kurulu ile Hisar Eğitim Vakfı (HEV) yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir. Onbeş yılı aşkın bir süredir otuzu aşkın ülkede kişisel gelişim, liderlik ve yönetişim konularında konuşmalar yapan ve eğitimler veren Dr. KADILAR koçluk ve mentorluk eğitimi yanı sıra verdiği kurumsal koçluk ve mentorluk desteği ile iş hayatına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. “Corporate Well-Being Center” (cwcntr.com) ile “Koçluk ve Mentorluk Enstitüsü” (ioecm.com), kurucularından olup Londra merkezli “Global Trade Review” yayın kurulu üyesi ve “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi” ve “Karbon: Fırsat mı Tehdit mi?” başlıklı iki kitabın yazarıdır. İş dünyasına dönük makaleleri Bloomberg Businessweek dergisinde yayınlanmaktadır.

KOBİMEN AKADEMİ

Kobimen Akademi işletmelerin kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk ve danışmanlık hizmetleri alanında uzmanlaşmış bir kuruluş olan EGESYS Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi'nin bir iştirakidir. İşletmelere yönelik mentorluk çalışmalarımız 2014 yılında TÜBİTAK 1601 Mentor Uygulayıcı Kuruluş ve 2015 yılında TÜBİTAK 1601 Mentor Eğitici Kuruluş olarak yetkilendirilmemiz ile başlamış ve halen yoğun bir şekilde devam etmektedir. Mentorluk alanında yaptığımız başarılı çalışmalar EMCC International tarafından 2016 yılı Mentorluk ödülüne layık görülmüştür.

     

ABOUT EMCC EUROPEAN INDIVIDUAL ACCREDITATION (EIA)


The EIA is an internationally recognised award that demonstrates that an individual practising as a professional mentor/coach has the appropriate level of knowledge and the ability to apply it effectively in his/her practice.

The EIA sets very high standards and is recognised as a quality mentor/coach accreditation in the marketplace. It raises standards and professionalism in mentoring/coaching by:
  • Setting high standards in assessment criteria
  • Measuring ability against our evidence-based competence framework
  • Using reliable and rigorous assessment processes
  • Demanding a professional, reflective approach
  • Ensuring a commitment to continuing development.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.